Artykuły wszelakie
Remonty

Remonty

Akurat oddałam w nowe ręce domek i znalazłam się przed wyborem nowego lokalu do przeprowadzki. Oczywiście powinien to być domek dostępniejszy dużo od tego, który właśnie sprzedałam, bowiem większość pieniędzy weszła do kieszeni mojego eks męża. Tak więc jest to domek malutki i przede wszystkim do remontu. A restauracja to spory ambaras dla pani po przejściach. Lecz jak inni dają radę, to i ja dam radę. Mój wybór ograniczył się do paru lokalizacji, zatem Mazury, okolice Buska Zdroju i Bieszczady.

Kupiłam dom na Mazurach

W tych okolicach wiekowe domy są dostępne dla mojego portfela. Kupiłam potężny dom na Mazurach. Dom spory, wcale za spory, z bardzo dużą częścią ziemi, całkowicie za olbrzymią jak na moje potrzeby. Ale za to pięknie, wśród zieleni i w niebanalnym, urokliwym terenie. No i zainicjowałam przebudowę.

Wpierw po kilku miesiącach bycia na miejscu sprawdziłam co w ogóle należy zrobić. Potem zaczęłam lokalizować w okolicy właściwe zakłady budowlane. Pogwarzyłam z jakimiś sąsiadami, paroma profesjonalistami od przebudowy i wykluł mi się projekt robót. Zatem uprzednio wymiana poszycia dachu. Wybrałam dachówki. Zrezygnowałam z okładania styropianem ścian i poddasza, gdyż elewacje były z dwóch warstw z częścią pustki, która piastowała rolę ocieplenia. A z wcześniejszego budynku miałam negatywne praktyki z materiałami ociepleniowymi, w których to wiewiórki i wszelkie gronostaje wygryzały sobie przejścia i kryjówki, szpecąc efektywnie zewnętrzną warstwę budynku. Później otwory drzwiowe i okienne.

Przebudowa wypadła najkorzystniej

Postawiłam na przebudowę obecnie posiadanych, drewnianych, jakie okazały się co prawda mało szczelne, ale bodaj chroniły przed zawilgnięciem domku, jak to robiły rewelacyjne teraźniejsze odkrycia. W tym czasie wymiana armatury gazowej i hydrologicznej i zamiana kloaki na oczyszczalnię ścieków, mój ukłon w stronę postępu. Potem wypełnienie ubytków tynku oraz pokrycie farbą elewacji oraz murów w pokojach domku. W ten sposób budynek nabrał wyglądu i był funkcjonalny. Mogłam na koniec dokonać tego, co umiałam samodzielnie, innymi słowy dekoracją środka.